سئو سایت

سئو چیست؟

 

این آموزش بخش کوچکی از آموزش های سئو وبسایت سازمان وب است.

اکنون که در این صفحه هستید و این مقاله را میخوانید به این معناست که در حال حاضر از خدمات بی اندازه سئو استفاده میکنید. یعنی این که ما در سایت سازمان وب وب مطلبی با عنوان سئو چیست نوشته ایم و به کمک سئو موتورهای جستجو این مطلب را در میان مطالب بیشماری که سایت های فارسی زبان در تمام دنیا در رابطه با سئو نوشته اند به دست شما رسانده ایم و شما اکنون در حال مطالعه صفحه ای هستید که ما آن را برای شما نوشته ایم.

اگر تا اینجا چیزی متوجه نشده اید اصلا نگران نباشید، چرا که در ادامه به توضیح ساده و کامل سئو و کاربردهای شگفت انگیز آن خواهیم پرداخت. اما برای ادامه با یک سئوال ساده شروع خواهیم کرد.

موتور جستجو چیست؟

موتور جستجو مرجعی برای لیست کردن مطالب بر اساس محتوا و کیفیت آنها و با توجه به نیاز کاربران به آنها است. احتمالا تا به حال موضوعات زیادی را در اینترنت جستجو کرده اید. برای مثال ، برای دانلود آموزش فتوشاپ سرچی انجام داده اید و در میان سایت های زیادی به دنبال فایل دانلودی برای آن بوده اید. اما هیچ وقت به این مساله فکر نکرده اید که این سایت ها از کجا آمده اند؟ هدف آنها چیست؟ چگونه اینترنت متوجه منظور شما میشود و آنچه را که شما میخواهید را در کسری از ثانیه پیدا میکند؟

حتماً تا به حال نام گوگل را بارها و بارها شنیده اید. گوگل بزرگترین و باهوش ترین موتور جستجو در سراسر دنیا و در میان موتور های جستجو مختلف مانند Yandex (موتور جستجوی روسیه) ، Yahoo ، baido (موتور جستجو چین) و … است.

در کشور عزیز ما ایران نیز از گوگل به عنوان بهترین و پرمصرفترین موتور جستجو استفاده میشود.

هنگامی که شما موضوعی یا بهتر بگوییم عبارتی را در اینترنت سرچ میکنید موتور های جستجو با توجه به مفهوم کلماتی که شما جستجو کرده اید تمام موضوعات مرتبط با آن را برای شما در صفحات مختلف و به ترتیب نمایش میدهد. اما سوال اصلی و مهم در اینجا به وجود میآید که این ترتیب به چه صورت و بر چه اساسی انجام میشود؟

گوگل و موتورهای جستجو این ترتیب را بر اساس الگوریتم های خاص خودشان رتبه بندی میکنند و سئو نیز به صورت مستقیم بر این رتبه ها تاثیر میگذارد. لازم به ذکر است که بنابر اعلام کارشناسان حوزه سئو سایت ، گوگل بیش از ۲۰۰ فاکتور و الگوریتم برای رتبه بندی سایت ها در SERP (نتایج جستجو) دارد که بر اساس آنها رتبه بندی سایتها را انجام میدهد.

قطعا هنگامی که موضوعی را در اینترنت سرچ میکنید به سراغ سایت هایی که اول نمایش داده میشوند خواهید رفت و ابتدا آنها را باز خواهید کرد تا به هدفتان برسید. عملیات سئو اصولا بر روی کلمات و عبارت ها انجام میشود. برای مثال اگر کاربری به دنبال آموزش سئو باشد و عبارت ” آموزش سئو ” و یا ” دوره آموزش سئو ” را در گوگل جستجو کند حتما پس از نمایش نتایج جستجو بر روی سایت های اولی که نمایش داده میشود کلیک خواهد کرد و در همان جا به هدف خود خواهد رسید. پس این بدان معنا است که اگر کسی نیاز به آموزش سئو داشته باشد قطعا از سایت مورد نظر ما که با سئو و بهینه سازی آن در رتبه های بالا در نتایج جستجو قرار دارد بازدید خواهد کرد و این بدان معنا است که هرکسی در ایران به دنبال آموزش سئو باشد با سایت ما آشنا خواخد شد در نتیجه آن بازدید کنندگان سایت ما برای آموزش سئو بیشتر خواهد شد و در نتیجه دانش آموزان بیشتری برای شرکت در دوره آموزش سئو خواهیم داشت.

با این تفاسیر میتوان گفت که سئو سایت مستقیما بر درآمد و رشد کسب و کارهای اینترنتی و حتی مشاغل غیر اینترنتی که سایت دارند تاثیر بسیار زیادی دارد. این مساله در سئو سایت های فروشگاهی کاملا ملموس و قابل مشاهده و درک است. با داشتن سئو خوب برای فروشگاه های اینترنتی قطعا سفارشات سایت های فروشگاهی رشد چشمگیری خواهند داشت.

بهینه سازی یا سئو سایت چیست؟

SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization است که معنی بهینه سازی برای موتور جستجو است. همانطور که در بالا گفته شده سئو به صورت مستقیم بر درآمد سایت ها تاثیر دارد. سئو در اصل ترافیک هدفمند را برای سایت ها ایجاد میکند و پس از دریافت ترافیک هدفمند آنها را تبدیل به کاربرهای دائمی و یا مشتری میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *